Hakkımızda

ANAELİ İSİMİ NEREDEN GELİYOR?

Anne sevgisinin olmadığı bir canlı düşünülebilir mi? İnsan olsun ,diğer canlılar olsun ,yavruları üzerine iradeleri dışında kendi ellerinde olmayarak tir tir titrerler .Engelli olsun engelsiz olsun bir kılına zarar gelmesin diye kendilerini feda ederler. Bu duygu ilahi gücün onlara verdiği en yüce duygulardan biridir. Öyle olmasaydı zaten bunca sıkıntı ve zorluklara katlanır mıydı? Uyumaz uyutur, yemez yedirir, giymez giydirir. İşte bu fedakarlıkların kaynağı ‘’Ana’’dır. Bundan dolayı da cennet anaların ayakları altındadır.

İşte Anaeli Özel eğitim Merkezinin ismi de bu kutsal varlıktan ‘’Anne ‘’ den geliyor. Bu nedenle her türlü sevgi, şevkat ve merhametle ihtiyacı olan yavrularımızın Anaeli ‘nin eli altında; kanatları altında olması gerektiğine inanıyoruz . 2007 yılından günümüze kadar geçen zaman içerisinde ,yöneticilerimiz ve seçkin öğretmen kadromuz ile, verdiğimiz eğitim kalitesiyle, sımsıcak ortamıyla saygıdeğer  velilerimizin ve engelli bireylerimizin takdir ettiği bir kurum haline geldi. En büyük desteğimiz olan çok değerli velilerimize şükranlarımızı arz ederiz.

TARİHÇEMİZ

Anaeli Özel Eğitim Merkezi’miz 2007 yılından beridir hizmet vermektedir.

1000 öğrenci kapasiteli kurumumuz ,4 kattan oluşmaktadır.Kurumumuzda asansör sistemi mevcuttur.Bir adet yangın merdiveni bulunmaktadır.24 adet bilgisayarlı ,klimalı sınıfımız bulunmaktadır.Bunun yanısıra günlük yaşam aktiviteleri için uygulama odası,duyu algı odası ,grup odaları ve 2 adet fizyoterapi odası bulunmaktadır.

Kurumumuzun tüm sınıflarında 7/24 izlenebilen kamera sistemleri mevcuttur.Ayrıca internet sitemizdeki canlı yayın butonundan kurum içi sınıflarımızı da 7/24 izleme olanağınız bulunmaktadır.

Kurumumuzda tüm destek eğitim programları mevcuttur:

  • Zihinsel Engelli Bireyler Destek Eğitim Programı
  • Bedensel Engelli Bireyler Destek Eğitim Programı
  • Dil ve Konuşma Güçlüğü Destek Eğitim Programı
  • Özel Öğrenme Güçlüğü Destek Eğitim Programı
  • Yaygın Gelişimsel Bozukluklar Destek Eğitim Programı
  • İşitme Engelli Bireyler Destek Eğitim Programı

Bunun yanı sıra fizyoterapi kapsamında uzay terapisi,dil konuşma terapisi ve odyologlarımız ile işitme ve konuşma terapisi eğitimleri,rehberlik ve psikolojik danışmanlık, aile eğitimi gibi tamamlayıcı eğitim programlarımız mevcuttur.

About Author

Connect with Me:

Cevap bırakın